Batman Kültür ve Sanat Derneği 0532 701 24 68 bilgi@batmanart.net

Sinema

Sinema Topluluğu

Sinemayla ilgilenen gençleri bir araya getirip ortak çalışmalar yapmaları için platformlar oluşturmak, sinema bilgilerini artırmak, çevrelerindeki sanatsal faaliyetler hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak, film gösterimleri yaparak kulüp üyelerinin film öncesi ve sonrası film üzerine tartışmalarını sağlamak, teorik çalışmaları film gösterimleri ile birleştirerek yönetmen film arasındaki ilişkileri derinlemesine anlamalarını sağlayıp gelecekte sinema sektöründe önemli birer isim olmaları için faaliyetler yürütülmektedir.  Bu kapsamda film okuma atölyeleri, kısa film atölyeleri, yönetmen ve oyuncularla buluşma ve söyleşiler gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca film festivalleri, film gösterimleri gibi etkinliklerle sinemaseverlere bağımsız filmleri izleme olanağı sağlamaktadır.

Yeni Sinema Projesi 

Bart ve Yeni Sahne işbirliği ile hayata geçirilen "Yeni Sinema" projesi Batman'da yaşayan sinemaseverlere özledikleri ve özellikle sabırsızlıkla bekledikleri bağımsız filmleri izleme deneyimi sunmaktadır. Batman'da bağımsız sinema salonlarının olmayışı olanların da ihtiyacı karşılamadığı düşünüldüğünde "Yeni Sinema" projesi kentte önemli bir açığı kapatmaktadır. Her ay periyodik olarak Yeni Sahne veya Batman Belediyesi sinema salonunda yapılacak film gösterimlerinin yanı sıra Yönetmen/Yapımcı/Oyuncularla buluşmalar,söyleşiler ve galalar düzenlemeyi hedeflemektedir.